Dom bez rynien

Szczelne, niezawodne i solidne – to że systemy orynnowania powinny takie właśnie być jest oczywiste. Polska firma Galeco udowadnia jednak, że można oczekiwać znacznie więcej. Także tego, że będą niewidoczne.

System Bezokapowy od Galeco charakteryzuje się tym, że jest montowany w ociepleniu budynków, a całość zasłania specjalna maskownica, która – dostępna we wszystkich kolorach systemu STAL –  daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i bez trudu dopasowuje się do pokrycia dachowego czy koloru elewacji. Dla najbardziej wymagających istnieje możliwość lakierowania maskownicy na dowolny kolor z palety RAL.

Innowacyjny produkt firmy Galeco  przeznaczony jest dla domów i niewielkich obiektów przemysłowych bez okapu , a stworzony został po to, by ułatwić pracę architektom i projektantom, kreującym nieszablonowe formy budynków. Firma Galeco wierzy, że żadne technologiczne ograniczenia nie powinny krępować ich wizji.

Galeco stawiając na innowacje nie zapomina jednak o podstawach. System Bezokapowy jest więc całkowicie bezpieczny. Ryzyko przeciekania jest wyeliminowane dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań – mufy uszczelkowej, która na styku rur zapewnia maksymalną szczelność; a zabezpieczone dodatkowo poprzez zamontowanie pasa podrynnowego, który w razie ewentualnej nieszczelności – odprowadza wodę poza warstwę ocieplenia.

Na system Bezokapowy składa się kombinacja trzech materiałów, przekładająca się na optymalne wykorzystanie ich właściwości. Główny poziom rynnowy został wykonany ze stali, która jest najtrwalsza i odporna na działanie warunków zewnętrznych. Rury spustowe – jako że umieszczone są wewnątrz – z PVC-U, a najbardziej wyeksponowana część, czyli maskownica – została stworzona ze stali powlekanej dostępnej w pełnej gamie kolorystycznej. Wszystko po to, aby elewacja budynku została wykończona według indywidualnych gustów.

Autorskim rozwiązaniem Galeco jest ponadto łącznik doczołowy (dylatacyjny). Na czym polega jego innowacyjność? Łączy ze sobą dwie rynny bez potrzeby spawania ich czy klejenia! Dzięki listkom montażowym, rynnę można łatwo „wpiąć” w łącznik na zasadzie dźwigni, która gwarantuje jej szczelne przyleganie.

Co ważne, system – mimo że schowany wewnątrz elewacji – nie sprawia żadnych trudności konserwacyjnych. Maskownica zaprojektowana została bowiem w sposób umożliwiający jej błyskawiczny montaż i demontaż pozwalający na nieograniczony dostęp do rynny.

Galeco_BEZOKAPOWY(2) Galeco_BEZOKAPOWY