Zdalne sterowanie domowym ogrzewaniem

De%20Dietrich%20Home%20Control[1]Systemy automatyki pokojowej czy pogodowej, które sterują ogrzewaniem w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu lub na zewnątrz, są bardzo wygodne, ale dla niektórych użytkowników niewystarczające. Wielu Klientów oczekuje rozwiązania, dzięki któremu będą mogli kontrolować urządzenia grzewcze nawet pod swoją nieobecność. Jak wygląda takie zdalne sterowanie ogrzewaniem i kiedy może być przydatne?

Na tego typu rozwiązanie często decydują się osoby, które dużo czasu spędzają poza domem, a ich tryb życia jest nieregularny. Nie zawsze są w stanie tak zaprogramować kocioł, aby zapewnić właściwą temperaturę w domu wtedy, gdy przebywają w nim domownicy, a obniżyć ją, gdy w domu nikogo nie ma. Dla osób, które lubią nowinki techniczne i korzystają z urządzeń mobilnych na co dzień, taki zdalny monitoring systemu grzewczego również jest ciekawą możliwością.

Główną zaletą korzystania z systemów zdalnego sterowania ogrzewaniem jest oszczędność. W każdej chwili i z każdego miejsca można sprawdzić temperaturę urządzenia, dowolnie ją zmienić, a także sprawdzić, czy piec nie uległ awarii.
– Naprzeciw oczekiwaniom Klientów wychodzi nowość w ofercie firmy De Dietrich – system zdalnego sterowania ogrzewaniem De Dietrich Home Control. System składa się z modułu podłączanego do kotła oraz aplikacji instalowanej na urządzeniach mobilnych, tablet lub smartfon z systemem operacyjnym Android (wersja na IOS w przygotowaniu). System jest przeznaczony do samodzielnego montażu – mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager De Dietrich Technika Grzewcza.

Moduł DDHC do łączenia się z Internetem wykorzystuje sygnał GPS, a zatem wymaga instalacji karty SIM dowolnego operatora z usługą dostępu do Internetu, a także dostępności sieci i sygnału GPS danego operatora w pomieszczeniu, gdzie zainstalowany jest kocioł. Należy tę dostępność koniecznie sprawdzić przed instalacją, bo tylko w ten sposób będzie zagwarantowana właściwa praca systemu.

Korzystanie z samej aplikacji DDHC na urządzeniu mobilnym jest intuicyjne, choć oczywiście wymaga od użytkownika minimalnej wiedzy technicznej w zakresie funkcjonowania kotła podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z systemu automatyki pokojowej czy pogodowej. Program umożliwia zmianę podstawowych ustawień kotła: nastawianie żądanej temperatury, od czytywanie temperatur, wybór obiegu c.o. itp. Program przekazuje też informacje o usterkach club komunikaty o błędach. Za jego pomocą można też dokonywać bardziej skomplikowanych ustawień: programowania tygodniowego, trybów – dzień, noc, poza domem, wakacje. Można też zmieniać zdalnie temperaturę, wybierając opcję „będę za”, tak aby kocioł włączył c.o. czy c.w.u. przed naszym powrotem do domu. Wszelkie tryby i ustawienia można dowolnie modyfikować.
System umożliwia zdalne sterowanie kotłami Innovens MCA, Modulens G AGC i Modulens O AFC, a także pompami ciepła HPI Evolution i jest dostępny wyłącznie w komplecie z kotłami marki De Dietrich.
– Aby pomóc klientom w przekonaniu się do nowego systemu do 16 listopada przy zakupie kotłów Innovens MCA, Modulens G AGC i Modulens O AFC De Dietrich Home Control oferujemy bezpłatnie – mówi Waldemar Matuszyński.

De Dietrich Home Control jest narzędziem dedykowanym dla użytkowników domowych. Dla użytkowników kotłowni komercyjnych producent przewidział system De Dietrich Project Control z jeszcze bardziej rozbudowanymi funkcjonalnościami.