Tapety z kolekcji Nomad od Omexco

Belgijska marka Omexco znana jest z niezwykłych projektów artystycznych i poszukiwania oryginalnych inspiracji dla swoich tapet. Ich najnowsza kolekcja „Nomad” narodziła się z fascynacji światem wiecznych wędrowców, którym towarzyszą w podróży niezliczone kolory, faktury i materiały.

Manufaktura tapet Omexco wielokrotnie zaskakiwała swoich miłośników nieszablo-nowymi pomysłami, których efektem były oryginalne wzorniczo i zjawiskowe este-tycznie kolekcje tapet. Tak rodziły się wzory we współpracy z paryskim domem mo-dy Maison Margiela czy włoskim architektem i designerem Simone Micheli. Najnow-sza kolekcja tapet zatytułowana „Nomad” to kolejny dowód, że marka Omexco nie podąża „wytartymi” ścieżkami, a jej projektanci nieustannie poszukują i eksperymen-tują. Kolekcja „Nomad” to swoisty dziennik z podróży liczący kilkadziesiąt wzorów ta-pet, z których każdy ma swoją historię i geograficzne korzenie.

Wraz z projektantami Omexco przemierzamy kipiące zielenią lasy równikowe, niebie-skie wody Oceanu Spokojnego, złociste pustynie, tundrę w odcieniach burgundu oraz ujmującą spokojem tajgę syberyjską. A to dopiero początek. Dalej czeka na nas szmaragdowa zieleni, turkus, odcienie połyskującego orzecha i hebanu czy fiolet Baj-kału. Kolekcja „Nomad” to nie tylko gra kolorów, to również ciekawe faktury i materia-ły. Flizelinowe tapety Omexco przypominają chwilami strukturą przesuszoną ziemię, naniesioną przez podmuchy wiatru. Inne wzory z kolekcji „Nomad” są miksem ideal-nie gładkich powierzchni i fantazyjnie rozłożonych, mieniących się w świetle efektów metalicznych. Na szczególną uwagę zasługują tapety z kolekcji „Nomad”, które od-wzorowują plecionkę traw, kory i bambusów w różnych odcieniach zieleni, brązów i kremów. Wyróżniają się one skomplikowaną strukturą i bardzo realistycznym przed-stawieniem flory różnych zakątków świata.

Tapety Omexco z kolekcji „Nomad” promują nie tylko piękno przyrody, ale również ekologiczną produkcję przyjazną środowisku naturalnemu. Wykonane zostały z włó-kien pochodzących z recyklingu, a do druku wzorów zastosowano tusze wodne, wol-ne od szkodliwych rozpuszczalników. Tapety wyróżnione zostały certyfikatem FSC, organizacji promującej odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi.

Flizelinowe okładziny ścienne Omexco są wygodne w codziennym użytkowaniu. Ewentualne zabrudzenia usunąć można przy użyciu delikatnej ściereczki bawełnianej i wody. Tapety belgijskiej marki są światłoodporne. Nie odbarwiają się i nie odkształ-cają pod wpływem działania promieni słonecznych. Ponadto, posiadają europejską klasyfikację palności: Bs1d0 i certyfikat wyposażenia morskiego. Tapety z kolekcji „Nomad” marki Omexco są łatwe w montażu. Klej nakładamy bezpośrednio na ścia-nę, a tył tapety nie wymaga zwilżenia. Wszystkie produkty są sprzedawane na metry bieżące. Szerokość rolki w zależności od wzoru wynosi od 100 do 110 cm.

Tapety Omexco dostępne są w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, któ-ra dysponuje 18 sklepami w największych polskich miastach. Więcej informacji zna-leźć można na www.dekorian.pl i www.omexco.pl .

Omexco_Kolekcja_tapet_Nomad_zdjecie_aranzacyjne_5 Omexco_Kolekcja_tapet_Nomad_zdjecie_aranzacyjne_6 Omexco_Kolekcja_tapet_Nomad_zdjecie_aranzacyjne_7 Omexco_Kolekcja_tapet_Nomad_zdjecie_aranzacyjne_8 Omexco_Kolekcja_tapet_Nomad_zdjecie_aranzacyjne_1 Omexco_Kolekcja_tapet_Nomad_zdjecie_aranzacyjne_2 Omexco_Kolekcja_tapet_Nomad_zdjecie_aranzacyjne_3 Omexco_Kolekcja_tapet_Nomad_zdjecie_aranzacyjne_4