Wybierz idealną pościel w home&you

Bawełniana, satynowa, a może z mikrofibry? Przy wyborze pościeli warto zwracać uwagę nie tylko na jej wzory i kolorystykę, ale także na materiał. Jakość tkaniny może mieć niebagatelny wpływ np. na komfort naszego snu. O różnych rodzajach pościeli mówi Dorota Rynkiewicz z home&you.

Wybierając nową pościel najczęściej kierujemy się kolorystyką sypialni, stylem, w jakim urządzone jest całe wnętrze, a przede wszystkim tym, czy podoba nam się dany wzór. Niejednokrotnie nie zwracamy uwagi na rodzaj materiału, z którego wykonany jest komplet lub też nie jesteśmy świadomi jego wszystkich właściwości. A to właśnie od tkaniny zależy, czy pościel jest wytrzymała, przyjemna w dotyku i czy np. będzie wymagała prasowania. – Pościele dostępne w home&you zróżnicowane są zarówno pod względem wzornictwa, jak i rodzaju tkaniny. Mogą to być komplety haftowane wykonane w 100% z bawełny, pościele z satyny bawełnianej, produkty z mieszanki bawełny z poliestrem lub z mikrowłókna, które cieszy się coraz większą popularnością – mówi Dorota Rynkiewicz, Kierownik Działu Produktu w home&you.

Praktyczna i antyalergiczna mikrofibra   
Mikrowłókno, zwane też mikrofibrą, powstaje z niezwykle cienkich włókien poliestrowych, o wiele cieńszych niż bawełna czy jedwab. Taki proces wytwarzania wpływa na właściwości tkaniny – jest ona wytrzymała, miękka, nie traci kolorów podczas prania i zapewnia poczucie komfortu. Pościele z mikrofazy są też łatwe w pielęgnacji, szybko schną i nie wymagają prasowania. Ich ogromną zaletą jest również to, że na materiale nie osiada kurz, co zapobiega rozwojowi różnego rodzaju pasożytów czy bakterii. – Wybór kompletów z mikrofibry jest w home&you bardzo duży. Mogą to być zarówno różnokolorowe, wzorzyste zestawy, pościele dla najmłodszych, jak i jednobarwne elementy, z których sami możemy skompletować cały zestaw – mówi Dorota Rynkiewicz z home&you.    

Bawełna z haftem

Gwarancją komfortu są także pościele z bawełny. Naturalny materiał zapewnia m.in. doskonałą przepuszczalność powietrza. – W naszej ofercie mamy do wyboru pościele z 100% bawełny lub z bawełny z dodatkiem poliestru, który dodaje miękkości tkaninie. Komplety bawełniane są dodatkowo ozdabiane stylowymi haftami i aplikacjami – zauważa Dorota Rynkiewicz.

Naturalnie elegancka satyna

Inną, równie komfortową, propozycją jest pościel z satyny bawełnianej – wysokiej jakości materiału o splocie satynowym, który zapewnia wyjątkową gładkość tkaniny. – Ten rodzaj materiału wyróżnia się eleganckim połyskiem i jest aksamitny w dotyku. Co więcej, umożliwia on zastosowanie specjalnych technologii nadruku – m.in. watercolour czy photoprint. Pościele z satyny bawełnianej to idealna propozycja dla osób ceniących naturalne materiały i piękny design. Są one też jednymi z najczęściej wybieranych przez naszych klientów pościeli – dodaje Dorota Rynkiewicz z home&you.

 

jak dobrać pościel