Stelaż podtynkowy do WC TECEprofil

Technologia ukryta w ścianie – uniwersalny stelaż podtynkowy do WC TECEprofil

Umożliwiają montaż urządzeń sanitarnych, pozwalają na ukrycie instalacji, w końcu – decydują o nowoczesnym charakterze aranżacji łazienki. Oferta stelaży podtynkowych TECEprofil to rozwiązania dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom, gwarantujące funkcjonalność i komfort montażu. Jednym z nich jest uniwersalny stelaż podtynkowy do WC, niezawodny w każdych warunkach instalacyjnych.

Design i funkcjonalność

Główną zaletą stelaży podtynkowych jest możliwość ukrycia instalacji wodno-kanalizacyjnej w ścianie, a to, co pozostaje widoczne, to przycisk spłukujący. Przyciski uruchamiające TECE dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych, takich jak szkło, metal czy tworzywo. Pasują do każdego modelu stelaża TECEprofil do WC. Szeroka gama przycisków umożliwia dopasowanie ich do każdej aranżacji łazienki.

Stelaż WC

Z punktu widzenia ostatecznego użytkownika niemniej ważna od możliwości aranżacyjnych jest funkcjonalność oraz niezawodność sytemu. Rozwiązania zastosowane w uniwersalnym stelażu do WC TECEprofil dają kilka możliwości regulacji ustawień ilości spłukiwanej wody, co w perspektywie długofalowej przekłada się na mniejsze jej zużycie i niższe rachunki. Spłuczka podtynkowa o pojemności 10 l, ustawiona fabrycznie na 3/6 litra spłukiwanej wody, umożliwia bowiem redukcję na 3/4,5, 3/7,5 lub 3/9 l. Dzięki wymiennej tulei możliwa jest także zmiana natężenia strumienia, co ogranicza rozpryskiwanie wody podczas spłukiwania. Wśród zalet stelaża do WC TECEprofil warto wymienić również: solidną konstrukcję, cichy zawór napełniający oraz zróżnicowane sposoby montażu.

Łatwy montaż

Stelaż uniwersalny TECEprofil to także szereg korzyści dla instalatorów – znajduje bowiem zastosowanie w różnych sytuacjach montażowych. Poza standardowymi możliwościami instalacyjnymi, tj. prostopadle do ściany, możliwy jest także montaż do ściany bocznej lub pod kątem 45°, a także w ścianach lekkich gk. Dzięki rowkom w ramie i profilom systemowym, stelaż może być także zamontowany do posadzki jako wolnostojąca wyspa.

Wsporniki dolne stelaża mogą być regulowane do wysokości 20 cm, dostępne są także stopki zwiększające zakres regulacji od 20 do 50 cm. Zaprojektowany przez firmę TECE hamulec nożny ułatwia ustawienie wysokości stelaża, a tym samym umożliwia bezproblemowy montaż przez jedną osobę i skraca czas pracy instalatora.

Na wyposażeniu stelaża jest także kolano odpływowe – DN 90 z regulacją głębokości, dzięki czemu połączenie z kanalizacją jest dużo łatwiejsze. Dołączona redukcja mimośrodowa DN 90/100 umożliwia dodatkowe doregulowanie. Adapter DN 90/100 może przy tym zostać wmontowany pojedynczo jako poziome odprowadzenie w stelażu. Przejściówka sprzedawana jest w komplecie ze stelażem.

Gwarancja szczelności

Spłuczka podtynkowa TECE jest zmontowana fabrycznie, a nienaruszona plomba gwarantuje jej czystość, kompletność i sprawne funkcjonowanie. Przyłącze wody można zainstalować bez potrzeby otwierania klapy rewizyjnej. Dzięki temu spłuczka zostanie otwarta dopiero podczas końcowych prac instalacyjnych, tzw. „białego montażu”. Zawór spustowy wyposażony jest w suwak, który ułatwia precyzyjne ustawienie wybranej ilości spłukiwanej wody (zgodnie z opisem na korpusie zaworu).

Stelaż do WC podtynkowy

Istotną zaletą rozwiązań zastosowanych w stelażu uniwersalnym TECE jest także możliwość zmiany wysokości zamontowania przycisku spłukującego, a tym samym dostosowania go do poziomu płytek. W skład stelaża wchodzą dodatkowo: dwie szpilki mocujące ceramikę z nakrętkami, komplet króćców przyłączeniowych wraz z zatyczkami oraz szablon styropianowy do wykonywania otworów pod przycisk w płytkach ceramicznych.

Głębokość zabudowy: 160-200 mm

Wymiary stelaża: 1120 x 500 x 160 mm